O klezmer Hois


W sercu krakowskiego Kazimierza (dawnej dzielnicy żydowskiej), w XVI wiecznym budynku, w którym do drugiej wojny światowej mieściła się jedna z najstarszych mykw w Krakowie, 70 metrów od Synagogi Remu znajduje się Klezmer Hois (Dom Klezmera) miejsce unikalne, które swoim wystrojem oraz ofertą artystyczną i kulinarną nawiązuje do przedwojennych tradycji Żydowskiego Kazimierza.

Co wieczór odbywają się tu koncerty tradycyjnej muzyki żydowskiej. Spotkac tu można artystów – muzyków, aktorów ,reżyserów, malarzy, poetów z całego świata. Naszymi goścmi byli między innymi Andrzej Wajda ,Roman Polański Steven Spielberg, Ben Kingsley, Ralph Finnes, Książe Karol, Ryszard Kapuściński, Czesław Miłosz.

Dyrektorem artystycznym Klezmer Hois był  Leopold Kozłowski, który wspólnie z Jackiem Cyganem stworzył spektakl muzyczno- poetycki p.t. „Rodzynki z Migdałami”, nawiązujący do najwspanialszych tradycji Teatru Żydowskiego.

Klezmer Hois to również restauracja . Można tu odnaleźć potrawy galicjskiej kuchni żydowskiej. Klezmer Hois posiada dziesięć stylowo urządzonych pokoi z niegdysiejszą atmosferą.